Товарна біржа агропромислового комплексу центральних областей України, далі Товарна біржа, здійснює надання послуг в укладенні біржових угод по оптовій торгівлі сільськогосподарською продукцією та продуктами її переробки, а також продукцію виробничо-технічного призначення з 1996 року.

На сьогодні Товарна біржа має розгалужену мережу брокерських контор в районах області – Торгові доми, які забезпечують сільськогосподарських товаровиробників в реалізації вирощеної продукції за біржовими цінами.

Біржа розташована в районі, який спеціалізується на виробництві і переробці сільськогосподарської продукції: пшениці, ячменю, цукрового буряку, плодоовочевої продукції, соняшнику, м’яса і молока. Тому основними клієнтами біржі є сільськогосподарські підприємства, фермери, підприємства елеваторної і комбікормової промисловості, цукрові і консервні заводи, масложиркомбінати, а також підприємства торгівлі.


Типи контрактів

Спотовий (чи готівковий)
Зобов’язання купити (чи продати) визначену кількість вищевказаного товару, за фіксованою ціною «негайно». Термін «негайно» означає протягом п’ятнадцяти торгових днів з моменту укладання угоди.

Форвардний
Зобов’язання між двома сторонами купити (чи продати) визначену кількість вищевказаного товару, по призначеній заздалегідь ціні в майбутній термін, що обмовляється, звичайно від одного тижня до одного року.

Ф’ючерсний
Зобов’язання між розрахунковою палатою і іншою стороною купити (чи продати) визначену кількість вищевказаного товару по фіксованій ціні. Контракт можна ліквідувати в будь-який час до визначеного строку поставки товару шляхом заліку своєї позиції протилежною операцією (продажем чи купівлею) рівнозначної кількості контрактів. При такій ліквідації контракту поставка продукції не проводиться.